AGRRI PIX – kópia.png AGRRI PIX – kópia (2).png

PIX je zavedený názov v spoločnosti Agricultural Belts. Poľnohospodárske remene pracujú v najťažšom prostredí a počas prevádzky musia odolávať nepriaznivým podmienkam. Sú vystavené najnáročnejším operáciám. Prach, pôda, kamenné granule, túlavé zvyšky zozbieranej plodiny atď. Môžu počas operácie spôsobovať problémy. Jazda často podlieha extrémnym poveternostným podmienkam, ako sú horúce slnečné dni, extrémne zimy a obdobia dažďov. Všetky tieto faktory si vyžadujú osobitnú konštrukciu poľnohospodárskych remeňov, ktoré sa používajú v kombajnoch a traktoroch. Spoločnosť PIX, ktorá sa zaoberá výrobou vysoko kvalitných hnacích remeňov pre konkrétne aplikácie, vyvinula remene určené špeciálne pre poľnohospodársky priemysel, ktoré sa bežne nazývajú Harvesterové hnacie remene. Hnacie remene PIX Harvester sú výsledkom viac ako štvorročného výskumu a skúseností v oblasti odvetvia mechanického prenosu poľnohospodárskej energie, kde sú remene vystavené prísnym podmienkam.

Hnacie remene sú vyrobené tak, aby boli odolné voči všetkým vplyvom, ktoré sa vyskytujú v kombajnoch a samochodných poľnohospodárskych strojov a aplikáciách. Berúc do úvahy obrovský a rôznorodý dopyt po zariadeniach používaných v poľnohospodárstve. Spoločnosť PIX vyvinula širokú škálu klinových a hnacích remeňov pokrývajúcich celé spektrum aplikácií v poľnohospodárstve od kombajnov po traktory a zariadenia používané ako príslušenstvo ku kombajnom alebo traktorom. PIX-Agricultural Belts sú navrhnuté tak, aby vyhovovali medzinárodným štandardným normám používaným výrobcami originálnych zariadení a sú široko používané na trhu s náhradnými dielmi a ponúkajú bezproblémovú životnosť a nulovú údržbu. PIX-Agricultural Belts sú k dispozícii v prevedení Wrap (konvenčné), Raw Edge Cogged, Variable Speed, Poly-V, Banded a v plochej konštrukcii.

PIX poľnohospodárske klinové a hnacie remene sa skladajú z  húževnato ťahanými prvkami so špeciálne vyvinutou gumovou zmesou, ktorá odolá drsným a tvrdým podmienkam, s ktorými sa stretávajú kombajny a samochodné stroje. Sú odolné proti nárazovým zaťaženiam, vibráciám a vysokému oderu s veľmi malým preklzom. Sú antistatické a odolné voči olejom.